restaurace - ubytování - hostiny, oslavy

Průvodce okolím

Cyklostezka Osek nad Bečvou

     Asi 4 km jihozápadně od Lipníku nad Bečvou leží na pravém břehu řeky Bečvy protáhlá obec s více než jedenácti sty obyvatel – Osek nad Bečvou. Archeologické výzkumy spolehlivě dokládají osídlení místa již v mladší době kamenné a první písemná zmínka o vesnici pochází z roku 1374. Nejcennější místní stavební památkou je kostel Povýšení sv. Kříže z roku 1410, který byl přestavěn do dnešní podoby kolem roku 1791. Dalšími církevními památkami v obci jsou kaplička Panny Marie Lourdské a kaple svaté Anny. Na jihozápadním okraji obce se nachází menší vodní plochy a slepá říční ramena. Nachází se zde i Osecká nádrž, významná přírodní lokalita. Ke koupání však slouží především zatopená bývalá štěrkovna, místně zvaná „Jadran“. Cyklostezka Bečva, která kolem „Jadranu“ vede, slouží jak cyklistům, tak vyznavačům in-line bruslení, kteří se zde s oblibou občerstvují.

Hrad Helfštýn

     Hrad Helfštýn je od Oseka nad Bečvou vzdálen pouhých 10 km. Je považován za největší zříceninu hradu ve střední Evropě. V současné době se stal přirozeným kulturním centrem regionu a známým místem mezinárodních setkání uměleckých kovářů Hefaiston se stálou expozicí.

 

 

Lázně Teplice nad Bečvou

     Jsou kromě lázní známy především Zbrašovskými aragonitovými jeskyněmi a nejhlubší propastí České republiky Hranickou propastí. U Zbrašovských aragonitových jeskyní jde o jedinečný jeskynní systém evropského formátu. Objeveny byly v roce 1912 a pro veřejnost zpřístupněny od roku 1926. Hranická propast je svými 329 prozkoumanými metry nejhlubší propastí ve střední Evropě. Definitivní hloubka nebyla dosud zjištěna.

Olomouc

     Historická Olomouc je vzdálena pouze 30 km. Svým historickým vývojem a postavením je srovnatelná s hlavním městem Prahou. Také proto je po Praze druhou největší městskou památkovou rezervací u nás. Mezi nejvýznamnější památky patří především radnice s historickým orlojem a barokní sloup Nejsvětější Trojice, který je zapsán na seznamu památek UNESCO.

Svatý Hostýn

     Poutní místo Svatý Hostýn s barokním chrámem zasvěceným panně Marii, která podle pověsti zachránila v 13. století zdejší kraj před nájezdem tatarských vojsk, je vzdáleno 25 km. 


 

 

 

Wi-Fi free

Wifi free